מבחן נעלי תחרויות ריצה מדגם CLOUDBOOM

מגזין RUNPNNEL יצא לבחון את הגרסה החדשה של נעלי ריצת המרתון החדשות של ON.

ה-Cloudboom מוגדרת כנעל תחרויות כביש של מרחקים בין 10 ק"מ למרתון. כאמור, הייחודיות של הנעל היא השילוב של קרבון בסוליה שמוסיף לקפיציות של הנעל. בנעל הזו החברה יצרה שכבה כפולה של טכנולוגית ה-CloudTech – הטכנולוגיה עליה מבוססות נעלי On שנועדה לתת לרגל נחיתה רכה ולאחריה קפיציות בניתור, או כמו שהחברה מגדירה את זה כדי לתאר את טכנולוגית הסוליה שלה – "ריצה על עננים".

הנעל מורכבת מחלק עליון של רשת שגם נותנת לה קלילות ויכולת אוורור טובה וגם מחזיקה את הרגל מספיק טוב כדי לשמור על יציבות בפניות. נוסף על כך, סוליה חדשה שנותנת אחיזה משופרת על האספלט תורמת לאחיזה גם בתנאים רטובים.

הנעל שוקלת 225 גרם, שזה לא משקל קל בשביל נעל תחרות, אבל הטכנולוגיה כאן מוסיפה משקל. הדרופ – הפרש הגובה בין החלק הקדמי של הנעל לעקב, הוא 9 מ"מ. גם בפרמטר הזה מדובר על דרופ יחסית גבוה לנעל תחרות שמוסיף משקל, אבל כנראה נדרש דרופ גבוה כדי ליצור את הקפיציות (גם הנעליים של Nike עם דרופ דומה).

הסולייה

פעם ראשונה שאני רץ עם נעלי On ורבות שמעתי על התחושה הרכה שיש בריצה איתן. כאמור אני לא חובב את הגימיקים האלה, אז התחושה של הרכות בנחיתה היא מאוד נעימה ואף ממכרת. התרשמתי שהנעל בהחלט רכה, אך בניגוד לנעליים רכות אחרות (מישהו אמר הוקה?), ההחזר האנרגטי מהנעל והתגובתיות שלה מרגישים מצוין ואף עולים על נעליים אחרות שרצתי איתן. נראה שהטכנולוגיה משיגה את מטרתה ונראה שהשילוב של הקרבון בסוליה תורם לכך שהנעל תהיה קפיצית במיוחד. 

 

סיכום: קלאוד בום היא הנעל הטובה ביותר שרצתי איתה אי פעם

דגם ה-On Cloudboom הוא דגם הקצה של חברת On והוא לחלוטין מייצג את החברה בכבוד. 

הנעל עושה את עבודתה כנעל תחרות בכך שהיא מרגישה מאוד קפיצית ותורמת לשיפור מהירות הריצה. מה שמרשים כאן יותר זה שהיא עושה זאת מבלי להתפשר על נוחות הריצה. הסוליה שלה מאוד נוחה. נותנת חופש איפה שצריך ועם חלק עליון שתופס את הרגל שלא תזוז בתוך הנעל. הנעל היא מאוד ורסטילית וסלחנית גם כלפי מי שלא רץ מהר ועוזרת לשפר מהירויות גם במהירות איטית יחסית. בנוסף, היא יציבה ונוחה גם בהליכה וגם בריצת חימום ושחרור, ומי שניסה את נעלי הקרבון של Nike יודע שכל אלה לא מובנים מאליהם. בהחלט נעל לצאת איתה לשדה הקרב.

לכתבה המלאה

אנשים שקראו כתבה זו התעניינו גם

  • מבצע! Cloudboom-לבן ירוק גברים

    Cloudboom-לבן ירוק גברים

    850.00
    בחר אפשרויות